When autocomplete results are available use up and down arrows to review and enter to select. Touch device users, explore by touch or with swipe gestures.

Calamite

Collection by Giorgiaserrati

7 
Pins
paper quilling jewelry making Paper Quilling Jewelry, Quilling Craft, Quilling Patterns, Paper Jewelry, Flower Birthday Cards, Birthday Card Design, Flower Patterns, Flower Designs, Diy And Crafts

Цветче со бубамарче - брош

Цената на еден брош е 200 ден. Два броша се 350 ден. а три броша 550 ден.Дизајнирам накит од хартија изработен со различни техники: оригами, квилинг. Накитот е многу лесен, цврст (заштитен со водоотпорен слој) и траен. Ќе го добиете во оригами кутивче изработено од мене.Моја препорака е дека накитот може да се носи и на дождливо време, но да не се капете со него. Во случај да ви се допаѓа дизајнот, но бојата не е соодветна слободно пратете порака.Сакам да дизајнирам накит врз основа на…